תביעת סיעוד

אף אחד לא רוצה להגיע לרגע הזה. לפעמים זה קורה עמוק בתוך העשור התשיעי או העשירי לחיים, לפעמים זה נופל, כרעם ביום בהיר, גם על אנשים צעירים שבעקבות תאונה או מחלה קשה נזקקים לאשפוז סיעודי. חלק ניכר מהזקוקים לאשפוז סיעודי מחזיקים פוליסות שבחוכמה ובאחריות רכשו וחסכו בהן מבעוד מועד. על פניו הם אמורים להיות רגועים. בפועל הרבה מאוד פעמים תביעת סיעוד נתקלת במהמורות רבות ורק לעתים נדירות עוברת 'חלק'.

מהי תביעת סיעוד?

שוחחנו עם דורין מנו בן שמעון עו"ד תביעת סיעוד בעלת מוניטין, וקיבלנו ממנה מעט רקע. נקודת המוצא היא שבעל הפוליסה צריך להוכיח שהוא אכן עומד בתנאי הפוליסה ואכן זקוק לאשפוז סיעודי. ברגע שחובת ההוכחה עליו והיא אוטומטית מוגדרת כהליך משפטי (מכאן המונח 'תביעת סיעוד'), חברת הביטוח תעשה כל שביכולתה להתנער מאחריות. בסוף זה מסתכם בכסף. אמנם המבוטח הפקיד בקרן הביטוח אלפי שקלים לאורך שנות החיסכון, אבל עלות של חודש אשפוז במוסד סיעודי עלולה להסתכם ב-17,000 ש"ח בחודש. לכן, חברות הביטוח יעשו ככל יכולתן להתחמק ולהתיש את המבוטח (שבשלב הזה ממילא תשוש) ואת בני משפחתו. לכן, גם אם אתם מחזיקים בפוליסה שאתם סבורים שהיא הרמטית, לא מומלץ לפנות לחברת הביטוח בדרישות לפני ששכרתם את שירותיו של עורך דין תביעת סיעוד. לפעמים מכתב דרישה תקיף ומנומק מעו"ד תביעת סיעוד יכול לעשות את ההבדל ולקצר את הליך תביעת הסיעוד.

גלגלי המוסד לביטוח לאומי טוחנים לאט

כמו שייצוג של עורך דין תביעת סיעוד חיוני בהליך שמנהלים מול חברות הביטוח, עורך דין ביטוח לאומי אינו כלי שתרצו לוותר על שירותיו במצבים מורכבים מול המוסד לביטוח לאומי. קביעת דרגת מוגבלות בחולה סיעודי היא מצב מורכב כזה. המוסד לביטוח לאומי הנו גוף סטטוטורי ממשלתי שפועל במערכת בירוקרטית מסובכת וגם במגעים כאלה מעורבות של גורם מקצועי הבקי בחומר, כמו עורך דין ביטוח לאומי, לא תסולא בפז.

למידע נוסף ותיאום פגישת היכרות עם עורכת הדין דורין מנו בן שמעון התקשרו:

072-33-80-757